Digitalizace 8mm filmů na DVD -    na kvalitě záleží !

8mm film má v podstatě rozlišení 720x576 bodů, přesto se snímá HD kamerou. Starší film bývá vždy trochu zkroucený, (vliv skladování, promítání), proto ostrost obrazu může kolísat. Ostrost obrazu je daná i filmovou kamerou, optikou (ostrý střed, neostré okraje), zaostřením při natáčení, expozicí.

    Film se nejdříve zkontroluje, slepky, otočení filmu a při přetáčení se zbaví prachu. Nastavení HD kamery přesně odpovídá frekvence snímků, synchronizace, a tak je vyloučen jakýkoliv náznak blíkání obrazu, kamera je nastavena i na velmi široký gamut - nedochází k přepalům v obraze. Vzniklé HD video se ve střižně kompletuje, nahrazuje se černá, vystřihují se bílá a zbytečná místa, upravuje se jas, kontrast, gama a barva . Nejedná se tedy o pouhý přepis filmu, ve střižně se materiálu věnuje co největší péče v rámci co nejvyšší kvality obrazu. Digitalizovaná data můžete obdržet i ve formátu avi, mp4, ... v rozlišení SD - 720x576 nebo i HD.

    Na DVD je umístěno více filmů - cívek (doporučujeme do 100 min.) a DVD bude obsahovat menu - kapitoly podle obsahu videa pro snadnou orientaci při vyhledávání dané situace, akce, datumu.

    Přesná konečná cena je tvořena součtem všech položek, operací, při přepisu filmu na DVD - slepky, prach, otočený film, střih, obrazové korekce, titulky, hudba ... (hodinová sazba).
Průměrná cena digitalizace filmu: 15,- Kč / minuta filmu,
- malé cívky obsahují 3 až 9 minut (45,- až 135,- Kč), podle zaplnění, velká cívka až 30 minut.
K tomu připočítejte výrobu - mastering a authoring DVD = 150,- Kč. (medium, krabička, potisk, přebal.
    Můžete si objednat i přesné požadavky na střih, titulky, hudbu, grafiku menu DVD i obalu DVD.
videoslužby, videostudio